Kuchyně po staru

Kuchyně je místo, kde trávíme spoustu času každý den. Především ženy tráví v kuchyni opravdu nezanedbatelnou dobu, po kterou by se měly cítit co nejlépe. Nemáte rádi moderní styl? Nebojte si udělat kuchyni v rustikálním stylu, nebo třeba ve stylu provence. I kuchyně totiž může být místem, kde se vám bude líbit.

1. Kuchyňská linka

Kuchyně vždy byly především ze dřeva, a to z tvrdého masivního dřeva, které hodně vydrželo. Navíc se nechával přirozený vzhled dřeva, dřevo tak dávalo kuchyni kouzlo a domácký ráz. Kuchyně by měla působit především zabydleně, takže se nebojte pořídit si nějaké pěkné dekorace, které vaši kuchyni prozáří. Pokud chcete jít stylem provence, který je v současné době velice moderní, pak volte barvu kuchyně bílou.

rustikální

2. Stůl a židle

Stůl a židle by měly být z masivu, aby vydržely co nejdéle, stůl a židle totiž využíváme velice často. Desku stolu by mělo tvořit především lakované dřevo, které se nezničí třeba rozlitím polévky či podobnou nehodou. Nebojte se pořídit si dražší stůl, který něco zvládne, nebudete toho litovat. V provence stylu opět počítejte s variantou v bílé barvě, nebo s variantou ve světlém dřevě. Tento styl se poté kombinuje s fialovou – levandulovou barvou v doplňcích.

kuchyně bílá

3. Dekorace a doplňky

Ať se rozhodnete pro dobové dekorace a doplňky, vždy by vám měly vyhovovat a měly by se vám líbit. Nebojte se pořídit si třeba starý příborník Svetpokladu, nebo si vystavit ten po babičce. Zvlášť pokud k němu máte citovou vazbu, pak to pro vás může být to pravé. Kuchyně by totiž měla být především místem, které je nám příjemné. Do kuchyně patří také bylinky a nějaké květiny. A když jsme u květin. Květiny rozzáří každou místnost, dávejte si je pravidelně na stůl do kuchyně, udělá vám to radost. Květiny totiž často změní úplně celý ráz kuchyně a pokud se o ně budete trochu starat, vydrží vám ve váze klidně i týden.